Střihy společenských šatů

Rozhodla jste se koupit si nové společenské šaty? Máte mnoho možností. Vybírat si můžete z různých barev, materiálů a především střihů.

Blíže ke střihům společenských šatů

Střih společenských šatů podmaňte své postavě. Ne každá žena má ideální postavu. Proto je důležité umět si vybrat takový střih šatů, který zakryje problémové partie a naopak zdůrazní přednosti vaší postavy.

Uveďme si příklad. Máte menší prsa? Pak oceníte šaty s korzetem, které vám velmi pěkně zvýrazní dekolt. Máte-li nějaký kilogram navíc v oblasti břicha a stehem, zvolte si šaty, které jsou upnuté pouze pod prsa a u kterých je zbylá část šatů volná.

Střih společenský šatů je třeba přizpůsobit dané události. Jsou akce, na které si můžete pořídit šaty s výraznějším dekoltem, ale na některé události to je nevhodné. Stejně tak je to i s délkou šatů.

V poslední době platí, že v jednoduchosti je krása, a proto jsou oblíbené jednoduché střihy společenských šatů.

Můžete si zvolit společenské šaty, které mají sukni ve tvaru A. Velmi pěkně vypadají sukně, které se rozšiřují už od prsou. A co takhle princeznovské šaty s přiléhavým korzetem a široce nabíranou sukní? Ne každému tento styl sluší, ale pokud se na to cítíte, zkuste to. Ženy se štíhlou postavou ocení společenské šaty s rovně střiženou sukní. Ta může být různé délky. A dámy, které mají pocit, že nemusí na své postavě nic zakrývat, mohou zvolit společenské šaty, které kopírují siluetu celého jejich těla.

Nezapomínejte na to, že nejen střih společenských šatů je důležitý. Stejnou pozornost také věnuje výběru látky a barvy. Společenské šaty se vyrábějí z různých látek. Některé látky se však hodí jen na zdobení, např. krajka, štrasa atd. A co barvy? Není-li vaše postava dokonalá, mnohé zakryjete volbou tmavších šatů. Naopak světlé šaty opticky zešiřují.

Menu

Spřátelené weby