Jak vybírat společenské šaty?

Chystáte se na významnou událost, nebo jen máte pocit, že vám ve skříni chybí nějaké pěkné společenské šaty? Chystáte se na jejich nákup? Víte, čemu přizpůsobit jejich výběr?

Výběr společenských šatů

Rozhodli jste se koupit si nové společenské šaty? Nejdříve si musíte vybrat prodejnu, která vám poskytne možnost výběru společenských šatů. Určitě oceníte obchody s širokou nabídkou šatů rozmanitých střihů, barev, velikostí a materiálů. V poslední době jsou velmi oblíbené internetové obchody, které vám umožňují prohlédnout si velké množství šatů z pohodlí svého domova.

Jaký zvolit střih šatů? Záleží na tom, jakou máte postavu a jaký střih vám bude sedět nejlépe. Dbejte na to. Ne všechny společenské šaty, které se vám líbí na ramínku či v katalogu na modelce, budou sedět i vám a určitě si nechcete pořídit šaty, které budou zvýrazňovat nelichotivé partie vaší postavy.

Základními typy střihů, ze kterých si můžete vybrat, jsou: A-Linie (sukně ve tvaru velkého A), Empire (sukně začínají pod prsy), Princess (přiléhavý korzet a bohatá sukně), Etuie (přiléhavý model s rovně střiženou sukní) a Mermaild (střih kopírující siluetu, od výše kolen se sukně začíná rozšiřovat).

Při výběru si dávejte také pozor na to, aby vám společenské šaty dokonale seděly. Každý výrobce má jinou tabulku velikostí, takže se neřiďte jen tím, jakou vy máte velikost. Vyzkoušejte více velikostí a sama se rozhodněte, které šaty vám sedí nejlépe.

A jakou zvolit barvu šatů? Pokud máte svou oblíbenou, která vám sluší, není co řešit. Vhodné je také volit šaty podle barvy pleti, např. jste-li příliš bledá, nevyniknou na vás bílé šaty atd. Má-li vaše postava nedostatky, je vhodné volit spíše tmavé šaty.

Rozmyslete si také, jaký zvolíte materiál společenských šatů. Nejčastěji se vyrábějí z organzy, saténu, šifonu či žoržetu. Opět záleží na tom, v čem se cítíte nejlépe, ale i na tom, na jakou událost se chystáte.

Menu

Spřátelené weby